Duvar boyası ile tavan boyanır mı

25.11.2022
2.997
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-

Duvar boyası ile tavan boyamak münkündür ancak bazı püf noktaları vardır gelin beraber inceleyelim.

Duvar boyası ile tavan boyanır mı
REKLAM ALANI
Duvar boyası ile tavan boyanır mı
Duvar boyası ile tavan boyanır mı

Duvar boyası ile tavan boyanır mı, evet boyanır ama bilmeniz gereken hangi iç cephe boyası ile boyanabilir. Kısaca aşağıda sizlere anlatmaya çalışacağız.

İç cephe boyası ile tavan boyanır mı

Duvar boyası ile tavan boyanır mı, “Tavan için hangi iç cephe boyası uygundur?” sorusuna yanıt vermek kolay değildir. Çünkü birçok farklı iç cephe boyası çeşidi vardır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu boyaların hepsi tavana tutunur. Ancak bu tavana uygulanabileceği ve tavana uygun olduğu anlamına gelmez. Bu nedenle hangi boyanın tavana uygun, hangi boyanın sakıncalı olduğunu aşağıda ayrı ayrı açıkladık.

Tavan silikonlu boya ile boyanır mı?

Tavan silikonlu boya ile boyanır mı? Tavan boyası, ev dekoruna uyumu nedeniyle daha mat bir görünüme sahiptir ve yapısı itibariyle tavana uygun bir kimyasal karışımın sonucudur. Ayrıca uygulaması kolaydır ve mükemmel yapışma özelliğine sahiptir.

YAZI ARASI REKLAM ALANI

“Duvar Boyama” için kullanılan boyalar, duvara yapışma ve ışığı doğrudan alma özelliklerinden dolayı yüksek örtme gücüne sahip kimyasallardan üretilmektedir. Silikonlu bir boya, yapısı gereği tavan boyasına göre biraz daha parlak olabilir. Ancak silikon duvar boyalarının en büyük özelliği nemli bir bezle silinip temizlenebilmeleridir. Silikonlu boyaların tavanda terleme ve soyulma riskinide göz önünde bulundurmak gerekir. Bu boyaların nefes alması tavan boyalarına göre daha azdır, bu yüzden zamanda terleme veya soyulma yapabilir.

Plastik Boya İle Tavan Boyanır Mı?

Plastik boya ile tavan boyanır mı ? evet boyanır bu boya tavan boyasına çok yakın bir boyadır. plastik boyalar katkısızdır yani silikon katkılı değillerdir bu yüzden güvenle kullanabilirsiniz, aynı zamanda kapatma gücü ve yaptığı alan tavan boyasına göre daha yüksektir.

En iyi tavan boyası hangisidir diye soracak olursanız buradan makalemizi inceleyerek bilgi alabilirsiniz.

Tavan boyası nasıl yapılır merak ediyorsanız buradan makalemizi inceleyebilirsiniz.

Tavan boyası ile duvar boyanır mı ? Buraya tıklayarak makalemizi inceleyebilirsiniz.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.