En İyi Silinebilir Boya Hangisidir

23.11.2022
6.440
Okuma Süresi: 8 dakika
A+
A-

En iyi silinebilir boya hangisidir, silinebilir boya çeşitleri, ve daha fazlası makalemizde.

En İyi Silinebilir Boya Hangisidir
REKLAM ALANI
en iyi silinebilir boya
en iyi silinebilir boya hangisidir

En İyi Silinebilir Boya Hangisidir? Aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli boya türleri vardır. Sentetik boyalar (tiner bazlı), plastik boyalar ve silikonlu boyalar en popüler olanlarıdır. Her birinin kendine özgü avantajları ve dezavantajları vardır. Silinebilir boyalar, sık sık temizlenmesi gereken diğer yüzeylerde en iyi sonucu verir. Çocuklarınız veya evcil hayvanlarınız varsa da harikadırlar.

Sentetik boyalar: Bugün itibariyle birçok kişi silinebilir boya kullanmayı seviyor, ancak sentetik bazlı boyaların kullanımıyla ilgili bazı sağlık sorunlarını da bilmeleri gerekiyor. Sentetik bazlı boyalar tiner ile inceltildiği için duvara uygulandığında kokusu uzun süre kalır ve insan sağlığına zararlıdır. Bu nedenle sentetik esaslı boyalar yerine su bazlı silinebilir boyalar kullanmanızı tavsiye ederim.

Plastik Boyalar: Su bazlı, silinme özelliği olmayan duvar boyasıdır, iç cephe duvarlarının yanı sıra tavanlar için de kullanılabilir. Su ile inceltilir, silinme özelliği yoktur ve silikon katkı maddeleri içerebilir. Silikon katkı maddeleri olsa bile silinme özelliği çok düşük olabilir.

YAZI ARASI REKLAM ALANI

En iyi silinebilir boya hangisidir diye soracak olursanız tabiki sentetik bazlı (tiner bazlı) boyalardır fakat yukarıda belirttiğim gibi kokusu geç çıkar, sağlığa zararlıdır, uygulaması zordur. Bunun yerini artık günümüzde sık kullanılan su bazlı silinebilir boyalar almıştır.

Su bazlı silinebilir boyalar artık piyasada popülerlik kazanmıştır. Bu tür boyalar su bazlı olduğu için kullanımı güvenlidir ve sağlık açısından hiçbir tehlike oluşturmaz. Su bazlı boyalar herhangi bir tiner gerektirmez ve herhangi bir koku veya zararlı kimyasal olmadan kolayca silinebilir. Bu silinebilir boyaların temizlenmesi kolaydır ve duvarlar, kapılar ve mobilyalar dahil olmak üzere neredeyse tüm yüzeylerde çok yönlü olarak kullanılabilir. Temiz bir görünüme sahip olmak istediğiniz her yere anında uygulanabilir ve odanız her zaman taze ve temiz görünecektir.

Silinebilir boya çeşitleri

Silinebilir boya çeşitleri, iç cephe boyası kullanmak istiyorsanız, silinebilir su bazlı boyaların farklı nitelikleri olduğunu bilmelisiniz. Bu boya türünün temel özelliği dayanıklılığıdır. Üreticiler farklı kalitelerde silinebilir boyalar üretmektedir. Mesela X firmasının 5 çeşit silinebilir su bazlı boyası olabilir. Tabii ki hepsi yüksek silinebilirliğe sahip olmayabilir. Makalemizin sonunda; “en iyi silinebilir iç cephe boyası hangisidir?” ve tam silinebilir boyalar hakkında tavsiyeleri görebilirsiniz.

silinebilir boya tavsiyeleri
Silinebilir boya çeşitleri

Silikonlu boya aldım ama silinmiyor ?

En İyi Silinebilir Boya Hangisidir, Silikonlu boya aldım ama silinmiyor ? Birçok kişi bu bilgiyi yanlış biliyor konumuzun başında söylediğim gibi su bazlı plastik boyaların silinme özelliği yoktur. Bir çok kişi su bazlı boyalar silinebilir olduğunu bilir bu yanlıştır. Ayrıca tüm silikonlu boyaların silinebilir özelliği yoktur. Silikonlu boyalarda temizlenebilir, silinebilir ve tam silinebilir ibareleri mevcuttur, bu ibareleri boya ambalajlarının arkasındaki açıklama kısmını okuyarak öğrenebilirsiniz.

Silinebilir duvar boyası hangisi?

Boya almaya karar verdiniz ve bir nalbur veya bir yapı markete gittiniz, ilk izleminiz boya fiyatları olacaktır tahminimce. Burada fiyatına göre silinebilir veya silinme özelliği olmayan boyaları görebilirsiniz. Tek yapmanız gereken bunu şiddetle tavsiye ediyorum ürünün arkasındaki kısa açıklamayı okumak. Ucuz boyalarda silinebilir yazmaz bunun yerine örnek veriyorum:

  • X marka silikonlu mat boya fiyatı 300 tl arkasında temizlenebilir yazar ne kadar temizlenebilir tartışılır.
  • Orta segment boyalarda x marka silikonlu mat boya veya silikonlu yarımat boya fiyatı: 750 tl arkasında silinebilir yazar evet boya boya silinebilir dir.
  • X marka slikonlu yarımat veya ipek mat boya fiyatı 1000 tl ve üzeri arkasında veya önünde tam silinebilir veya leke tutmaz ibaresini görebilirsiniz, bu boya en kaliteli boyalar arasındadır yüksek silinebilme özelliğine sahiptir

Yukarıda bir çok maddeyi sıraladık, kısaca özet geçmek gerekirse:

  • Her silikonlu boya silinebilir özelliğe sahip değildir.
  • Silinebilir boyalar su bazlı yarı mat, ipek mat ve tiner bazlı boyalardır. (tiner bazlı boyaları sağlık açısından önermiyoruz)
  • Duvarı boyadıktan 30 gün sonra boya silinebilir özelliğini verir. (kemikleşme süresi yaklaşık 30 gündür.) Bunu dikkate alınız.
  • Duvarı sildiğinizde leke kalmasını istemiyorsanız leke tutmayan boyaları tercih ediniz, ve çok ıslak bezle duvardaki lekeyi silmeye çalışmayınız leke bırakabilir, hafif nemli bir bez ile silmenizi tavsiye ederim.

İç cephe boyası seçmeden önce mat veya parlak boya hakkında buraya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

En iyi silinebilir iç cephe boyası hangisi?

Şimdi sizlere yukarıda belirttiğim gibi bir kaç boya firmasından tam silinebilir ve leke tutmayan boyalar hakkında bilgi vereceğim.

Permolit Permomax Antibakteriyel İpek Mat İç Cephe Boyası tam silinebilir, leke tutmama özelliğine sahiptir, aynı zamanda antibakteriyeldir. Hastane, ameliyathane gibi sağlık kuruluşlarında, medikal alanlarda, okul, kreş, çocuk odası, gıda üretim tesisleri, ilaç fabrikaları, gibi yerlerde güvenle kullanılabilir.

permomax ipek mat
Permomax ipek mat

Polisan Elegans Anti Aging Yarı mat iç cephe boyası maksimum silinebilir, küf ve mantar önleyicidir. hastane, kreş, okul ve gıda üretilen tesislerde güvenle kullanılabilir.

elegans anti aging
elegans anti aging

Jotun Fenomastik Zen Mat iç cephe boyası leke tutmayan özel teknoloji ile geliştirilmiştir, aynı zamanda antibakteriyel özelliğe sahiptir. Çay, kahve, meyve suyu, ketçap, keçeli kalem, ruj, çikolata, gazlı içecek, pastel boya gibi lekelere karşı etkilidir. Üstün silinebilme özelliği ile lekeler yüzeyden rahatlıkla temizlenir.

Jotun Fenomastik Zen 1
Jotun Fenomastik Zen

Dyo teknoplast (PTFE-teflon) katkılı ipek mat iç cephe boyası Tam silinebilir, PTFE katkısı sayesinde yüksek yağ itici özelliğe sahip olup yüzeyde oluşan yağ, ketçap, kurşunkalem, suluboya vb. lekelerin kolaylıkla temizlenmesine imkan verir. Antibakteriyel özelliği sayesinde hastane odası, otel, restoran, mutfak, mağaza, kreş, okul, ofis vb. iç mekanlarda kullanılabilir.

dyo teknoplast
Dyo teknoplast

Yukarıda gösterilen ürünler uzmanlar tarafından yazılmıştır. Verilen bilgiler, ürün bilgileri, uygulama hataları veya diğer anlaşmazlıklarla ilgili herhangi bir anlaşmazlıktan web sitemiz sorumlu değildir.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.