En iyi küf önleyici boya hangisi?

23.12.2022
4.661
Okuma Süresi: 12 dakika
A+
A-

En iyi küf önleyici boya hangisi?

En iyi küf önleyici boya hangisi?
REKLAM ALANI

En iyi küf önleyici boya hangisi? Antibakteriyel boya, küf önleyici boya, küf giderici boya, anti alerjik boya, küf engelleyici boya, anti küf boya, çeşitleri hemen hemen her boya firmasında bulunmaktadır. En iyi küf önleyici boya, Bu boyalar yüksek kalitede boyalar oldukları için çok iyi silinebilirler, hatta silindiği zaman leke dahi bırakmazlar yüzeyde tabi bu söylediğim yarı mat (yarı parlak-ipek mat) antibakteriyel boyalar için geçerlidir. Silinemeyen antibakteriyel boyalar da mevcuttur.

Antibakteriyel boyalar duvarda küf oluşumuna karşı da dirençlidir. Başka bir deyişle, duvardaki nemden kaynaklanan kararmalar bu boyalarla büyük ölçüde önlenebilir. En iyi küf önleyici boya hangisi? Gerçek antibakteriyel boyaların üzerinde Sağlık Bakanlığı onay numarası bulunmalıdır, bunun örnekleri sizlere konumuzun sonunda örneklerle göstermeye çalışacağım. Bu, antibakteriyel boyaları satın alırken size kolaylık sağlayabilir.

En iyi küf önleyici boya

Antibakteriyel boya seçimi kolay bir iş değildir. Sonuç olarak, en çok satan 3 büyük firmanın boyalarını seçtik ve bazı özelliklerini küf önleyici boya tavsiyesi olarak size özetleyeceğim. Boya satın alırken, antibakteriyel olup olmadığını görmek için kutunun üzerine kesinlikle bakın. Sağlık Bakanlığı onayı olmayan hiçbir boyanın üzerinde bu iddia yazılı olamaz.

YAZI ARASI REKLAM ALANI

Polisan Elegans Antibakteriyel Extra Yarı Mat İç Cephe Boyası

polisan antibakteriyel boya
polisan antibakteriyel boya

Polisan antibakteriyel (Elegans) boya, extra yarı mat, mat ve soft mat görünümlü duvar boyasının yanı sıra antibakteriyel tavan boyasına da sahiptir. Polisan elegans antibakteriyel su bazlı, silikon katkılı, maksimum silinebilir özelliğe sahip, antibakteriyel, küf ve mantar önleyici, esnek yapıda, extra örtücülüğe sahip yarı mat iç cephe boyasıdır.

En iyi küf önleyici boyalar arasında Polisan antibakteriyel boya, bünyesindeki silikon ve özel reçinesinin su itme geçirgenliği arttırıcı özelliği boyanın silinebilirliği artırdığı gibi özellikle rutubetli ortamlarda kabarmasını ve dökülmesini önler.

Küf ve mantar gelişimine karşı dirençli bir boyadır, uçucu organik bileşik (VOC – atmosfere salınan organik uçucu bileşenler) değeri Avrupa birliği limitlerinden düşüktür.

Polisan Elegans Antibakteriyel Extra Yarı Mat İç Cephe Boyası Sağlık Bakanlığı RUHSAT belgesi.

Polisan Elegans Antibakteriyel Extra Mat İç Cephe Boyası Sağlık Bakanlığı RUHSAT belgesi.

Polisan Elegans Antibakteriyel Extra Soft Mat İç Cephe Boyası Sağlık Bakanlığı RUHSAT belgesi.

( Polisan elegans antibakteriyel extra soft mat iç cephe boyası diğerlerine göre farklı bir boyadır. Elegans Extra Soft Mat, Sars Cov 2’ye karşı test edilerek %99,99 etkinliği onaylanmış Türkiye’nin ilk iç cephe boyasıdır. Elegans Extra Soft Mat ile boyanmış duvarlara temas eden virüs ve bakterilerin %99,9’u yok olur.)

Polisan Elegans Extra Antibakteriyel Tavan Boyası Sağlık Bakanlığı RUHSAT belgesi.

Permomax Antibakteriyel İpek Mat İç Cephe Boyası

Permomax antibakteriyel ipek mat ic cephe boyasi
En iyi küf önleyici boya hangisi?

Permolit antibakteriyel (Permomax) boya, en iyi küf önleyici boyalar arasında ipek mat ve mat görünümlü duvar boyasının yanı sıra antibakteriyel tavan boyasına da sahiptir. Bu ürün, bakterilerin yayılmasını azaltmak için hastane, ameliyathane gibi sağlık kuruluşlarında, medikal alanlarda, okul, kreş, çocuk odası, gıda üretim tesisleri, ilaç fabrikaları ve restoranlarda kullanıma uygundur.

Bu boya yeni nesil Core-Shell teknolojisi ile üretilmiş olup antibakteriyel bir boyadır. Örtme gücü yüksek ve tam silinebilir özelliktedir. En önemli özellikleri de küf oluşumunu engeller ve leke tutmama özelliği vardır yani yağ, ketçap, çikolata, çamur, çimen, tütün ve ruj gibi lekelerin yüzeye nüfuz etmesini önlemek ve kolay temizlik sağlamak için özel olarak formüle edilmiştir. Özellikle çocuklu ailelerin en sevdiği özelliği kapsamaktadır. Hem çocuk odalarında çocukların sağlığı için hem de çocukların duvarlara resim vb. gibi çizimler yapması artık sorun olmayacak 🙂

Küf ve mantar gelişimine karşı dirençli bir boyadır, uçucu organik bileşik (VOC – atmosfere salınan organik uçucu bileşenler) değeri Avrupa birliği limitlerinden düşüktür.

Permolit Permomax Antibakteriyel İpek Mat İç Cephe Boyası Sağlık Bakanlığı RUHSAT belgesi.

Permolit Permomax Antibakteriyel Mat İç Cephe Boyası Sağlık Bakanlığı RUHSAT belgesi.

Permolit Permomax Antibakteriyel Tavan Boyası Sağlık Bakanlığı RUHSAT belgesi.

Uygulama videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

En iyi küf önleyici boya hangisi?
En iyi küf önleyici boya hangisi?

Jotun Fenomastik Zen Mat İç Cephe Boyası

Jotun Fenomastik Zen
Jotun Fenomastik Zen

Jotun Fenomastik Zen boya, mat görünümlü iç cephe duvar boyasıdır.

Bu ürün üstün kaliteli su bazlı iç cephe boyası olup leke tutmayan özel teknoloji ile geliştirilmiştir. Antibakteriyel özelliği ile daha hijyenik ortamlar sunar. %100 saf akrilik bağlayıcıya sahiptir. Antibakteriyel
özelliği ile küf ve bakterilere karşı dayanım gösterir; daha sağlıklı bir ortam sunar.

Düşük VOC oranına sahiptir, çevre dostudur. APEO, formaldehit, ağır metaller gibi zararlı kimyasalları içermez. Kokusuz olması sayesinde yılın her mevsiminde uygulanabilir. Test edilen mikroorganizmalar üzerinde antibakteriyel ve antifungal olarak etkindir: E.Coli, S.Aureus, A.Niger, P. Purpurogeum, MRSA, VRE.

Ev ve işyerlerinizin yanı sıra Çocuk odaları, mutfaklar, anaokulları, banyolar, hastane odaları, ameliyathaneler gibi özel hijyen gerektiren alanlar da güvenle kullanılabilir. Hamamlar, banyolar gibi neme maruz kalan yerler, otel ve benzeri mekanlar için de tavsiye edilir.

Fenomastic Zen, leke tutmayan özel teknoloji ile geliştirilmiş premium iç cephe son kat boyasıdır. Çay, kahve, meyve suyu, ketçap, keçeli kalem, ruj, çikolata, gazlı içecek, pastel boya gibi lekelere karşı etkilidir. Üstün silinebilme özelliği ile lekeler yüzeyden rahatlıkla temizlenir.

Jotun Fenomastik Zen Mat iç cephe boyası Sağlık Bakanlığı RUHSAT belgesi.

Jotun Fenomastik Zen

Dyo Antibakteriyel Boya Teknoplast

Dyo Antibakteriyel Boya Teknoplast
Dyo Antibakteriyel Boya Teknoplast

Dyo antibakteriyel (Teknoplast) boya, ipek mat görünümlü duvar boyasıdır. Akrilik emülsiyon esaslı, PTFE (teflon) katkılı, yüksek yağ itici özelliğe sahip, antibakteriyel, ipek mat iç cephe son kat boyadır.

PTFE katkısı sayesinde yüksek yağ itici özelliğe sahip olup yüzeyde oluşan yağ, ketçap, kurşunkalem, suluboya vb. lekelerin kolaylıkla temizlenmesine imkan verir. Uygulandığı yüzeylerin nefes almasına izin verir. Kolay uygulanır, kolay silinir, mükemmel örtücülüğe sahiptir. 

Binaların iç kısımlarında her türlü duvar yüzeylerde kullanılır. Antibakteriyel özelliği sayesinde hastane odası, otel, restoran, mutfak, mağaza, kreş, okul, ofis vb. iç mekanlarda kullanıma uygundur. 

Dyo Teknoplast Antibakteriyel İpek Mat İç Cephe Boyası Sağlık Bakanlığı RUHSAT belgesi.

Dyo Yeni Teknoplast Antibakteriyel İpek Mat İç Cephe Boyası Sağlık Bakanlığı RUHSAT belgesi.

(Dyo Yeni Teknoplast İpek Mat İç Cephe Boyası, Yeni TEKNOPLAST ile boyanmış duvarlara temas eden *virüse karşı % 99,99 oranında etkili olduğu, TS EN ISO/IEC 17025:2017 akreditasyon belgeli Antimikrobiyal Laboratuvar tarafından test edilmiştir.)

Dyo Nano ipekmat Antibakteriyel

Dyo Nano ipekmat Antibakteriyel
Dyo Nano ipekmat Antibakteriyel

Dyo markasının bir diğer antibakteriyel boyası da Dyo nano’dur.

Nanoteknoloji ile üretilmiş,ışıkla kendini temizleyen, antibakteriyel, ipekmat iç cephe boyasıdır.

Fotokatalitik özelliği sayesinde ışıkla kendini temizler, bu sayede, nikotin izi, kalorifer isi gibi kirlerin boya yüzeylerinde oluşmasını geciktirir. Yüzeyde oluşan yağ, ketçap, kurşunkalem, suluboya vb. lekelerin kolaylıkla temizlenmesine imkan verir. İçerdiği nano parçacıklar ve reçinenin gözenekli yapısı sayesinde uygulandığı yüzeylerin daha iyi nefes almasına izin verir. Kolay uygulanır, kolay silinir, mükemmel örtücülüğe sahiptir.

Binaların iç kısımlarında her türlü duvar yüzeylerde kullanılır. Antibakteriyel özelliği sayesinde hastane odası, otel, restoran, mutfak, mağaza, kreş, okul, ofis vb. iç mekanlarda kullanıma uygundur. Temas süresi 24 saatden sonra başlar.

Dyo Nanoİpekmat Antibakteriyel İç Cephe Boyası Sağlık Bakanlığı RUHSAT belgesi.

Dyo Dyojen Soft Mat Antibakteriyel

Dyo Dyojen Soft Mat Antibakteriyel
Dyo Dyojen Soft Mat Antibakteriyel

Dyo markasının bir diğer antibakteriyel boyası da Dyo Dyojen dir.

Dyo Dyojen Soft Mat Antibakteriyel, hybrid teknoloji ile üretilmiş akrilik / PU emülsiyon esaslı, iz bırakmadan silinebilirliği yüksek, leke itici, antibakteriyel, softmat iç cephe boyasıdır.

Yapısındaki reçinelerin özelliklerinden dolayı, çay, kahve, renkli içecekler ve mürekkep lekelerinin boya filmi üzerine penetrasyonunu engeller, oluşan parmak izi, her türlü is lekeleri, toz ve diğer yüzey lekelerin konvansiyonel boyalardan farklı olarak güç sarfetmeden, kolayca temizlenmesine olanak verir. Fırça ve rulo izi bırakmaz. Çok yüksek örtme gücüne sahiptir. Uygulandığı alanlarda oluşturduğu boya filminin sertliğinden dolayı yüksek aşınma direnci sağlar. 

Binaların iç kısımlarında her türlü duvar yüzeylerde kullanılır. Antibakteriyel özelliği sayesinde hastane odası, otel, restoran, mutfak, mağaza, kreş, okul, ofis vb. iç mekanlarda kullanıma uygundur. Temas süresi 24 saatden sonra başlar.

Dyo Nanoİpekmat Antibakteriyel İç Cephe Boyası Sağlık Bakanlığı RUHSAT belgesi.

Yukarıda sizlere önerdiğim Antibakteriyel boyalar piyasanın ve kullanıcıların çoğunlukla tercih ettiği ürünlerdir. Sizlerin de kullandığı antibakteriyel boyalar var ise bizlere aşağıda bulunan yorum kısmından yazabilirsiniz sizler için makalemize ekleyebiliriz.

Yukarıda gösterilen ürünler uzmanlar tarafından yazılmıştır. Verilen bilgiler, ürün bilgileri, uygulama hataları veya diğer anlaşmazlıklarla ilgili herhangi bir anlaşmazlıktan web sitemiz sorumlu değildir.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.