Jant Boyama

14.11.2022
560
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-

Aracınızın jantlarını boyamak sizin için yeni bir kavram olabilir, ancak aslında nispeten basit ve ekonomiktir.

Jant Boyama
REKLAM ALANI

Jant Boyama, aracınızın jantlarını boyamak sizin için yeni bir kavram olabilir, ancak aslında nispeten basit ve ekonomiktir. Ayrıca aracınızın kalabalıktan sıyrılmasını sağlayabilir ve görünümünü iyileştirebilir.

Araba jantı boyanır mı ?

jant boyama
Jant Boyama

Evet, araba jantları boyanabilir. Daha önce arabanızın jantlarının rengini değiştirmek istediyseniz ancak bunun çok pahalı veya zor olacağını düşündüyseniz, tekrar düşünün! Bu makale size jantlarınızı evde nasıl boyayacağınıza dair adım adım talimatlar ve hatta maliyetli hatalardan nasıl kaçınacağınıza dair ipuçları sağlayacaktır.

Jant boyama nasıl yapılır

  • Tekerlekleri aracınızdan çıkarın, ardından nemli bir bez veya basınçlı hava ile toz ve kiri temizleyin.
  • Boyamadan önce daha kolay temizlemek için tekerlek yuvalarını bantlayın.
  • Supap saplarını bulun, çevirerek çıkarın ve güvenli bir yere koyun, eğer üzerine boya bulaşırsa kuruduktan sonra boyanın çıkarılması zor olabilir.
  • Jantın üzerindeki boyayı zımpara yardımı ile çıkartın.

Yukarıdaki maddeler uygulandıktan sonra sıra geldi astar vurmaya astar vurmamızın amacı boyanın yüzeye yapışmasını sağlamaktır, astar vurulmadığı takdirde sadece boya vurmak sağlıklı olmaz atma yapabilir. Size en basit yöntem ile önerebileceğim astar Motip üniversal akrilik astar bu astarı 1 kat halinde püskürterek sıkıyoruz ve ardından 2 saat sertleşmesini bekliyoruz. ( Bu astar aynı zamanda pas önleyicidir ve zımpara izlerini göstermez ) Bekledikten sonra istediğiniz renkte sprey boya ile boyama yapabilirsiniz. Bu sayede Jant boyama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Sprey boya uygulamasında sonra istenildiği takdirde 1 kat olarak sprey vernik sıkabilirsiniz.

YAZI ARASI REKLAM ALANI
Sprey astar tüm yüzeyler için
jant boyama nasıl yapılır
Araba jantı boyanır mı ?

Önemli: Balata boyamalarınızda bu ürün tavsiye edilmez, tavsiye edilen ürünler ısıya dayanıklı spreylerdir.

Isıya dayanıklı sprey konumuza buradan bakabilirsiniz.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.