Bahçe zemin boyası

13.12.2022
659
Okuma Süresi: 8 dakika
A+
A-

Bahçe ahşap zeminlerinizi bakım ve temizlikten sonra boyama yapabilirsiniz.

Bahçe zemin boyası
REKLAM ALANI

Bahçe zemin boyası, ahşap döşeme birçok farklı yer için kullanışlı bir üründür. Yüzme havuzlarında ve restoranlarda kullanılmasının nedeni, harika görünecek şekilde yapılabilmesi ve düzenli kullanıma dayanacak kadar dayanıklı olmasıdır. Ahşap zeminler ayrıca alışveriş merkezlerinde, ofislerde, evlerde ve diğer yerlerde de kullanılır. Böyle bir döşeme seçeneğinin temel faydası, uygun bakım rutinlerine uyulduğu takdirde uzun yıllar boyunca kullanılabilmesidir.

Bahce zemin boyasi
Bahçe zemin boyası

Ahşap yer boyası

Bahçe zemin boyası, dış mekan ahşap zemini boyamadan önce yüzeyin kirli olup olmadığı kontrol edilmelidir. Kontrol edilmesinin nedeni, boyama yapacağımız için boyanın yüzeye iyi yapışması ve ahşaba nüfuz etmesi gerektiğidir. Bunun için 2 seçenek var: zımpara ve özel derin temizlik kimyasalları. Benim size önerebileceğim temizlik kimyasalı, neden derseniz bu kimyasal sadece ahşabın yüzeyini temizlemekle kalmıyor aynı zamanda derinlemesine de temizliyor.

Ahşap zemin temizleme

Ahşap zemin temizleme, ilk seçenek olarak zımpara seçeneğimiz ile temizleme yapabilirsiniz. Bu işlem biraz maliyetli ve zordur çünkü sistre diye tabir ettiğimiz bir makina ile tüm yüzey zımpara yapılır sonrasında boyama ve bakım için hazır hale getirilir.

YAZI ARASI REKLAM ALANI

İkinci seçenek ise bu işi ahşap zemin temizleme de en iyi yapan Hemel Deck Restorer – Ahşap Deck Yenileyici ve Temizleyici ürünüdür. Bu ürün yukarıda söylediğim gibi kullanımı kolay ve hem yüzeysel hem de derinlemesine temizlik yapar.

Ahşap zemin temizliği

Burada size ikinci seçenek olan (deck) temizleyici ve yenileyici ürünü nasıl kullanacağınızı anlatacağım. Zımpara işlemi için uzman bir usta ile iletişime geçmeniz gerektiğinden dolayı zımpara anlatımını es geçiyorum.

Öncelikle yüzey toz ve kirden arındırılmalıdır, bunu da tazzikli bir su yadımı ile yapmanızı tavsiye ediyorum. Sonraki işlem yüzeyin tam değil de hafif kurumasını bekleyin yani suyu zemin çeksin iyice, sonrasında Hemel Deck Restorer – Ahşap Deck Yenileyici ve Temizleyici’yi yüzeye belirli aralıklar ile dökün ve ardından çok sert olmamak kaydı ile sert kıllı bir fırça yardımı ile yüzeye yedirin. Bu işlem bittikten sonra 15-20 dakika kadar bekleyin.

Süre bittikten sonra ahşap zeminin içine nüfus etmiş olan kir ve pislikleri yüzeye çıkartacaktır yani kusacaktır zaten çok pis ise çamur gibi bir yüzeye şahit olabilirsiniz. Sonrasında yine tazzikli bir su yardımı ile yüzeyi temizleyin. Eğer zemin halen kirli ise aynı işlemi tekrar deneyebilirsiniz.

DİKKAT: işlem sonrası eğer yüzey grileşmiş olarak görünüyorsa,

  • ahşap zemin çok eskidir veya aşırı yıpranmıştır.
  • Yüzeyin yeterli miktarda fırçalama yapılmaması veya verilen süreleri beklemeden yıkama işlemi yapılmasıdır.

Çözüm için işlemi tekrarlamanız önerilir.

ahsap zemin temizleme
Ahşap zemin temizleme
dis mekan ahsap temizligi
Ahşap yer boyası
Ahşap zemin temizliği

Ahşap yer boyası

Ahşap yer boyası, boyama işlemini anlatmandan önce şunu söylemeliyim, yukarıda anlattığım işlemi yaptıktan sonra boyamak istiyorsanız eğer 24 saat tam kuruma olmasını beklemeniz gerekir.

Aşağıda bahsedeceğim ürünlerden birini seçerek boyama yapabilirsiniz. Rulo ve fırça olarak (kadife rulo ve siyah kıllı fırça) yardımı ile damar yönüne doğru uygulama yapınız. 2. kat uygulama yapmak isterseniz eğer 24 saat beklemek zorundasınız bu süre içerisinde yüzeye hiç bir şekilde dokunulmamalıdır.

ahsap yer boyasi

Hemel Exotic Oil Natural, bu ürün yağ bazlıdır aynı zamanda tik mobilyalarınıza da kullanabilirsiniz. 4 farklı rengi vardır, renk seçmeden önce zemin ahşabının ne tür olduğunu bilmeniz gerekir çünkü ahşap türlerine göre renkler farklılık gösterebilir. Ürünün tüm özelliklerini ve fiyatını buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Bahce zemin boyasi

Hemel Deck Stain Teak, bu ürün su bazlıdır, yarı parlak görünümlü ve verniklidir. 4 farklı rengi vardır, enk seçmeden önce zemin ahşabının ne tür olduğunu bilmeniz gerekir çünkü ahşap türlerine göre renkler farklılık gösterebilir. Ürünün tüm özelliklerini ve fiyatını buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Önemli Notlar:

  • Yukarıda bahsi geçen (Hemel Deck Restorer – Ahşap Deck Yenileyici ve Temizleyici) ürünü kullanmak için yüzey verniksiz olmalıdır, vernikli yüzeylere etki sağlamaz.
  • Temizleme işlemi bittikten sonra yukarıdaki 2 ürün’den hangisini isterseniz kullanabilirsiniz.
  • Renk seçimi yapmadan önce mutlaka ahşabınızın hangi tür ahşap olduğunu bilmeniz gerekir, örnek veriyorum çam ağacınız var teak rengini beğendiniz ve aldınız sürdüğünüzde evet teak rengi birebir görünür, ama ağacınız iroko cinsi bir agac ise teak rengi yerine maun rengine yakın bir renk görünecektir. Lütfen bu uyarıyı dikkate alınız.
  • Yukarıdaki ürünleri güneş ışığı altında yapmayınız detaylı bülten için lütfen ürünlerin web sitesindeki açıklamalarını okuyunuz.

Eminim ki performanslarına göre değil de söylediklerine göre ürün satan birçok şirket görmüşsünüzdür. Ben size Hemel ürünlerinin gerçekten iyi olduğunu ve onlara güvenebileceğinizi söylemek için bu makaleyi yazma gereği duydum.

Ahşap yer boyası

Parkelerinizin rengini değiştirmek istiyorsanız buradan makalemize bakabilirsiniz.

Yukarıda gösterilen ürünler uzmanlar tarafından yazılmıştır. Verilen bilgiler, ürün bilgileri, uygulama hataları veya diğer anlaşmazlıklarla ilgili herhangi bir anlaşmazlıktan web sitemiz sorumlu değildir.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.