Plastik yüzey boyama

19.12.2022
1.553
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-

Plastik yüzey boyama, Sprey boya ile plastik sandalye boyama.

Plastik yüzey boyama
REKLAM ALANI

Plastik yüzey boyama, masa, sandalye ve tüm plastik aksamlarınızı plastik yüzey boyası ile boyayabileceğiniz çeşitli firmalarda plastik yüzey spreyi adı verilen ürünler bulunmaktadır. Plastik boyamak istiyorsanız, işi kolaylaştıracak bir şeye ihtiyacınız var. Peki bunu başarmak için hangi boyayı kullanabilirsiniz? Bu makale, günlük hayatınızda kullandığınız herhangi bir plastik malzemede kullanabileceğiniz plastik için en iyi sprey ve sürebilir boya hakkında detaylı bilgiler vereceğim.

Sprey boya ile plastik sandalye boyama

Plastik yüzey boyama, plastik masa sandalyelerini boyamaya çalışırken doğru sprey boya türünü seçmek en önemli hususlardan biridir. Plastik masa ve sandalyelerinizin rengini değiştirmek istiyorsanız, kullanılan sprey boyanın türüne dikkat etmelisiniz. Sprey boya her zaman pratik, eğlenceli ve hemen hemen her yüzeye uygulanabilir.

Plastik yüzey boyama, en iyi sonuçları elde etmek için göz önünde bulundurmanız gereken ilk şey, kullanacağınız plastik ve boya türüdür. İki ana çeşit vardır: Pvc tarzı plastikler için akrilik-sentetik esaslı spreyler. Pvc tarzı plastikler dışında plastikleri boyamaya çalışmayın çünkü pvc tarzı plastikler sert plastiklerdir esneme olmaz bu yüzden sprey boya yüzeyde çatlama yapmaz. Esneme olan plastiklerde sprey yüzeye tutunur evet ama esneme olduğu zaman boya yüzeyde çatlama yapar.

YAZI ARASI REKLAM ALANI

Plastik Sandalye Hangi Boya İle Boyanır?

Boyama işlemine geçmeden önce sandalyenizi güzel bir temizleyelim sonrasında ince zımpara ile zımpara yapalım. Sonrasında plastik yüzeyler için özel astar spreyler var, sprey astar iyidir boyanın yüzeye çok iyi yapışmasını sağlar ömrünü uzatır. Astardan sonra bir 30 dk bekleyelim sonrasında istediğin rengi üzerine vurabilirsin 2 kat halinde. katlar arası 15 dk beklemen yeterli.

Plastik yüzey boyama, boyama işlemi bitince istersen boya yüzeyinin korunması için üzerine sprey vernik sürebilirsin daha sağlam olur, ufak çizilmelere karşı dayanıklı olur.

Astar vurmak istemezsen eğer polisan firmasında plastik yüzey boyası var sprey olarak, bu ürünü de astar vurmadan kullanabilirsiniz.

Sprey boya ile plastik sandalye boyama

Akrilik boya ile plastik sandalye boyama

Plastik yüzey boyama, cadence boya ile plastik sandalye boyama, Cadence ve Rich markaları, mobilya boyama, kumaş boyası veya her türlü yüzey boyaları gibi farklı amaçlar için birçok farklı akrilik boya türüne sahiptir. Bu markaların ayrıca hemen hemen her yerde kullanılabilen “çok yüzeyli” bir boya çeşidi de vardır. Bu tür boyaları sanat mağazalarında ve yapı marketlerde kolayca bulabilirsiniz.

Sandalyenize ince bir zımpara yapmanızı tavsiye ederim boya zemine iyice yapışma sağlasın ki uzun yıllar kullanılabilsin. Sonrasında komple bir temizleyin sandalyenizi, temizledikten sonra 1 kat yukarıdaki herhangi bir markanın boyasından sürün 24 saat kurumasını bekleyin, 24 saat sonra 2. kat vuralım ve yine 24 saat bekliyoruz. Son kat olarak su bazlı verniğimizi vuruyoruz ve işlemi bitiriyoruz.

Yukarıda saydığım boyalar dışında herhangi bir boya kullanmayın tutunma sağlamaz, büyük çapta bir eşya boyanacaksa eğer multisurface boya sürmenizi tavsiye ederim daha uzun ömürlü olur.

Kaplama yüzeylerinizi boyamak istiyorsanız buraya tıklayınız.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.