Isıya Dayanıklı Sprey Boya

14.11.2022
1.153
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-

Isıya daynıklı sprey boya

Isıya Dayanıklı Sprey Boya
REKLAM ALANI

Isıya dayanıklı sprey boya, yüksek sıcaklıkta yüksek performanslı bir kaplamadır. Ürünün ısı direnci 690 °C’ye kadar olan sıcaklıklarda kullanılabilir. Bu ısıya dayanıklı sprey boya, endüstriyel ve inşaat ortamlarında çelik, alüminyum ve diğer metal malzemelerin boyanması için tasarlanmış bir üründür.

Isıya dayanıklı sprey boya egzoz, soba, motorsiklet, motor bloğu nasıl boyanır.
ısıya dayanıklı sprey boya

Isıya dayanıklı boya nerelerde kullanılır?

 • Motosiklet egzozu ve motor bloğunda
 • Araba egzozu
 • Mangal
 • Soba
 • Radyatör
 • Gaz boruları
 • Isıya maruz kalan tüm yüzeylerde kullanılabilir

Isıya Dayanıklı Sprey Boya Nasıl Kullanılır?

Isıya dayanıklı sprey boyayı yüzeye uygulamadan önce yüzeyin temiz, kuru ve yağsız olduğundan emin olun. Bu, boyanın daha iyi yapışmasını sağlayacaktır. ( Yüzeyin ham olması önemlidir ) yüzey ne kadar temiz ve boyasız olursa boya yüzeye daha iyi yapışma sağlayacaktır. 30 cm uzaktan 1 kat uyguladıktan sonra 2. kat 30 dakika sonra uygulanmalıdır. 1 saat sonra son olarak yüzeyin sertleşmesi ve boyanın yüzeye tam olarak tutunması için yüzeyi 100°C ile 200°C arasında ısıtmanız gerekir bu işlem yapılmadığı takdirde yüzeyde atmalar yaşanabilir.

Sprey boya kaç derece ısıya dayanıklı

ısıya dayanıklı sprey boya iç ve dış mekanlarda kullanıma uygundur. 800°C’ye kadar sıcaklıklara dayanır ve neme karşı mükemmel bir bariyer sağlar. Bu ürünlerin artan kabiliyeti, motor parçaları, elektrik bileşenleri, çelik yapı elemanları, kazanlar ve fırınlar dahil olmak üzere geniş bir uygulama yelpazesi için ideal hale getirmektedir.

YAZI ARASI REKLAM ALANI

Sprey boyaların ömrü ne kadardır

Sprey boya, tüy ve toz içermeyen temiz, pürüzsüz bir yüzey gerektirir. Püskürtmeden önce, birçok yüzeyi zımparalamak ve temizlemek, ardından tiner veya benzin gibi bir çözücü ile silerek temizlemek en iyisidir. Herhangi bir açıda doğru miktarda boya uygulayarak daha iyi yapışma ile pürüzsüz bir yüzey elde etmeye yardımcı olacaktır.

1 kutu sprey ne kadar alan boyar

1 kutu sprey boya ne kadar alanı kaplar? Sprey boyama bir sanattır. Ancak şu soruyu sormak gerekir: 1 kutu sprey boya ne kadar alanı kaplar? Genellikle, boyanın markasına ve türüne bağlı olarak, her bir kutu ile boyayabileceğiniz tahmini 1-1,5 metrekare yüzey boyama yapabilirsiniz. Kullanıcıya göre metrekare değişiklik gösterebilir.

https://www.youtube.com/watch?v=0-W44cuTFR4
Isıya dayanıklı boya nerelerde kullanılır?

Sprey boyanın üstüne vernik olurmu

Sprey boya ile boyanın üstüne vernik uygulanabilir. Ancak boyalı yüzeyin tamamen kuruması beklenmelidir. Vernik ile boyanın birbirine girmesi için boyanın en az 1 gün kuruması beklenmelidir. Isıya dayanıklı spreyler için geçerli olup, ısıya maruz kalan alanlarda vernik kullanılmasını önermiyorum. Isıya dayanıklı sprey boyayı aynı zamanda ısıya maruz kalmayan alanlarda da kullanabilirsiniz.

Isıya dayanıklı sprey boya renkleri

Isıya dayanıklı sprey boya çeşitlerini sizler için sıraladık.

Motip sprey boya renk çeşitleri ;

 • Siyah
 • Gri
 • Füme (Gri)
 • Kırmızı
 • Beyaz
ısıya dayanıklı sprey boya çeşitleri
ısıya dayanıklı sprey boya siyah

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.