Tavan Rutubeti Nasıl Önlenir

21.11.2022
5.804
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-

Tavan rutubeti önlemenin püf noktaları.

Tavan Rutubeti Nasıl Önlenir
REKLAM ALANI

Tavan Rutubeti Nasıl Önlenir, Tavanda küflenme banyo ve tuvaletlerde en sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Bazı durumlarda küf önleyici tavan boyaları bile işlevini yerine getiremeyebilir. Küf önleyici tavan boyaları kesin bir çözüm değildir ama yine de denemekte fayda var çünkü yukarıda da söylediğim gibi bazen çok işe yarayabilir bazen de hiç işe yaramayabilir.

tavandaki kuf nasil onlenir
Tavanda rutubet neden olur

Tavanda rutubet neden olur

Banyodaki sıcak nem buharı dışarı çıkamaz, bu nedenle nem tavanda kalır. Tavanınız küflenebilir, bu da sağlığınız için zararlıdır ve hoş olmayan bir koku yaratır. Küfe ek olarak, ıslak tavanlar genellikle su damlacıklarını gizler. Tavanda uzun süre bekleyen temizlenmemiş su, rutubet ve küf oluşturur.

Tavandaki küf nasıl temizlenir

Bunun için 2 farklı yöntem vardır, küf giderici losyon ve çamaşır suyu yöntemi. 2 yöntemde birbiri ile hemen hemen aynıdır bu yüzden her 2 yöntem için aynı uygulamayı yapabilirsiniz.

YAZI ARASI REKLAM ALANI
  • Çamaşır suyu türevini uygulamadan önce, bundan etkilenebilecek eşyaları kaldırmalısınız. Bu mobilya, vb. eşyaları içerebilir, aksi takdirde bunların renginin solması riskiyle karşı karşıya kalırsınız.
  • Koruyucu eldiven, koruyucu gözlük ve yüz maskesi takmanızı öneririz aksi takdirde ciddi yaralanmalara maruz kalabilirsiniz.
  • Küf giderici veya çamaşır suyunu spreyleme tekniği ile küflü alana sıkın ve ardından 15 dakika bekleyin.
  • Yumuşak kıllı sert bir fırça yardımı ile yüzeyi iyice fırçalayın ki sıvı derinlemesine temas etsin.
  • Bez ile küfü alabilirsiniz, küf eğer yüzeyden çıkmaz ise işlemi yeniden tekrarlayın, yine çıkmaz ise zımpara yapmanız gerekecektir.
tavandaki kuf nasil temizlenir
tavandaki küf nasıl temizlenir
Tavandaki küf nasıl temizlenir

Tavandaki küf nasıl önlenir

Tavan Rutubeti Nasıl Önlenir, öncelikle şunu söylemeliyim (küf veya nem olmuş bir zemine küf boyası veya normal boya vurulmaz) yani duvarınızda veya tavanda küf oldu ben küf önleyici boya aldım üzerine vurunca geçecek bu tamamen yanlış bilgidir. Küf veya nemli alan temizlendikten ve kurutulduktan sonra, alana boya uygulaması yapılır.

Bir boyanın üzerinde “antibakteriyel” ya da “küf ve rutubet oluşumunu engeller” şeklinde küf ve rutubet oluşumunu engelleyen bir yazı gördüğünüzde bu, mevcut bir yüzeyden küfleri yok edebileceği anlamına gelmez. Aslında ürünün yeni yüzeylere vurulduğunda küf üretimini engelleyecek bir yapıya sahip olduğu anlamına gelir.

En iyi küf önleyici tavan boyası

Evet, tıpkı duvarlarda olduğu gibi özel küf ve nem önleyici tavan boyası vardır. Bununla birlikte, tavanda küf olması duvarlarda olduğu kadar yaygın değildir. Bunun nedeni, birçok kişinin banyo dan çok odalarını havalandırmasıdır. Tavanlarınız su veya nemden biraz zarar görürse, yukarıda anlattığımız şekilde temizleme işlemi gerçekleştirirseniz üzerine küf önleyici tavan boyası uygulaması yaparsanız bu durumdan kurtulabilirsiniz.

Piyasada en çok satılan tavan boyası Permolit markadır, bu markaya ait en iyi tavan boyası Permolit Permomax antibakteriyel tavan boyası dır. Bu ürünü tavanlarınızda güvenle kullanabilirsiniz.

En iyi tavan boyasi
Tavan Rutubeti Nasıl Önlenir
En iyi küf önleyici tavan boyası

Küf önleyici tavan boyasının yanı sıra farklı yöntemler de kullanabilirsiniz. Dryfix NM-S 10 (Nem ve Rutubet Boyası) duvar ve tavanları boyamak için kullanılabilir. Dryfix NM-S 10, nem sorunlarına görünmeyen bir çözüm için en son teknolojiyi kullanan solventsiz, kokusuz bir nem boyasıdır. Dryfix NM-S 10, kokusuz nem boyası, küf boyası hakkında detaylı bilgi ve fiyat bilgisi için linke tıklayabilirsiniz.

Rutubet Önleyici Boya
Dryfix nm-s 10 küf ve rutubet önleyici en iyi boya

Rutubet önleyici boya hakkında buraya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.