Buzdolabı Boyama

13.12.2022
1.060
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-

Buzdolabı ve beyaz eşyalarınızı artık yenileyebilirsiniz.

Buzdolabı Boyama
REKLAM ALANI

Buzdolabını nasıl boyayacağınızı biliyor musunuz? Evet, tüm beyaz eşyaları boyayabilir ve çeşitli renklerle süsleyebiliriz. Buzdolabı boyama işlemini ve bu işlemde kullanılan çeşitli boyaları açıklayacağız. Bu makaleyi okuduktan sonra, sadece buzdolabı boyama işlemine katılmakla kalmayacak, aynı zamanda arkadaşlarınıza buzdolaplarını veya diğer beyaz eşyalarını nasıl boyayacaklarını öğretebileceksiniz!

Buzdolabi boyasi
Buzdolabı Boyama

Buzdolabı nasıl boyanır

Buzdolabı Boyama, buzdolabınızı yenilemek ve yeni bir buzdolabı gibi görünmesini sağlamak istiyorsanız, emaye boya ile boyamalısınız. Emaye boyalar aşınmaya karşı çok dayanıklıdır, soyulmazlar ve sadece silerek kolayca temizlenebilirler. Emaye boyalar özellikle beyaz eşyalar için özel tasarlanmış bir boya türüdür, yüzeye vurulduğunda parlak, pürüzsüz ilk günkü gibi bir hava verir.

Diğer bir yöntem ise astar sprey ve üzerine sprey boya vurabilirsiniz. Sprey astar vurmadan önce yüzeyi zımparalamanız gerekir, ince bir zımpara ile yüzeyi fazla çizmeye gerek yok. Sonrasında yüzey tozdan arındırılır ve sprey astar 1 kat olarak vurulur 1 saat kuruması beklenir sonrasında istediğiniz rek’te sprey boya vurabilirsiniz. Sprey boyayı 2 veya 3 kat halinde vurunuz. Çok yakından sıkmayınız damlama yapabilir.

YAZI ARASI REKLAM ALANI

Sprey ile boyama yöntemini evinizde yapılmasını tavsiye etmem çünkü sprey boya her yere toz şeklinde dağılacaktır, alandaki eşyalarınızda boyadan etkilenebilir. Boş bir sığınak gibi bir yerde yapmanız daha uygun olacaktır. Dışarda yaparım dediğinizi duyuyor gibiyim 🙂 eğer dışarda rüzgar yoksa yapabilirsiniz rüzgar varsa sprey boyanız havaya uçacaktır 🙂

buzdolabi sprey boyama
astar sprey

Buzdolabı boyası

Diğer bir yöntem ise Multisurface boyalar biliyorsunuz bu boyaların boyama yapamayacağı yüzey yok her şeyi boyuyorlar, yalnız bu boyalar ile boyama yapmadan önce bu makaleyi mutlaka okumanızı tavsiye ederim sonradan pişmanlık yaşamayın.

Boyama işlemine başlamadan önce buzdolabında boyanacak yerleri hafif ince zımpara ile zımapralayınız ki boya iyi tutunsun yüzeye. Normalde zımpara şart değil ama çok parlak bir yüzey olduğu için siz zımparalayın. Sonrasında tozunu alın güzelce silin. Kağıt bant ile bantlanacak yerleri bantlayalım ve ilk kat boyamızı sürelim 1 gün bekledikten sonra 2. kat boyamızı sürelim ve 1 gün sonra vernikleme işlemine geçelim.

Şimdi burada 2 farklı yöntem söyleyeceğim size:

1- Sır vernik sürebilirsiniz koruma sağlamak için tek kat olarak.

2- Daha iyi koruma sağlamak içinde Poliüretan vernik sürebilirsiniz. Poliüretan vernik hakkında buraya tıklayarak sayfamızdan polisan poliüretan vernik hakkında bilgi alabilirsiniz.

Buzdolabi Boyama
Buzdolabı Boyama
Buzdolabı nasıl boyanır

Buzdolabı boyamak için hangi boya kullanılır

Yukarıda anlattığım gibi sprey ve Multisurface boyalar ile boyama yapabilirsiniz. Yanlız şunu söylemeliyim multisurface boyalar ile boyama yaptığınız zaman ilk günkü gibi veya pürüzsüz harika bir zemin beklemeyin. Kullanıcıya bağlı olarak yüzeyde dalgalanma olabilir, lekeli olabilir, eskiden kalmış izler belli olabilir. Bunların olmasını istemiyorum, riske girmek istemiyorum diyorsanız eğer yukarıda anlattığım gibi sprey ile boyama yapabilirsiniz.

Kaplama mobilyalarınızı boyamak mı istiyorsunuz buraya tıklayarak makalemize bakabilirsiniz.

Yukarıda gösterilen ürünler uzmanlar tarafından yazılmıştır. Verilen bilgiler, ürün bilgileri, uygulama hataları veya diğer anlaşmazlıklarla ilgili herhangi bir anlaşmazlıktan web sitemiz sorumlu değildir.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.