Fayans Boyası

12.12.2022
2.631
Okuma Süresi: 8 dakika
A+
A-

Fayans boyama nasıl yapılır? Tüm püf noktalarıyla makalemizi inceleyebilirsiniz.

Fayans Boyası
REKLAM ALANI

Fayans boyası, işini zorlaştıran birkaç faktör vardır. Örneğin, fayansın yüzeyi çok düzgün ve küt olduğundan, boya emici olmayabilir ve boya kalıcı olamayabilir. Ayrıca, fayansın yüzeyi soğuk ve sıcak suya karşı dayanıklı olduğundan, boya bu koşullarda aşınabilir veya lekelere neden olabilir. Bu nedenlerden dolayı, fayansı boyamak için uygun bir boya seçimi yapmak önemlidir. Bu makalemizde sizlere fayans üzerine boya, fayans hangi boya ile boyanır, fayans boyası renkleri, seramik hangi boya ile boyanır bunlardan bahsedeceğim.

Fayans Boyama
Fayans Boyama

Fayans boyaları

Fayans boyama, fikrinin doğru olduğunu düşünüyorum. Fayansları boyamak, fayansları değiştirmekten daha kolaydır ve daha az maliyetlidir. Fayans üzerine boya, pahalı ve zor fayans değişimine güzel bir alternatiftir ve boyalı fayansların görünümünü gerçek fayansların dayanıklılığı ile birleştirebilirsiniz. Dayanıklıdır, uygulaması kolaydır ve herkes tarafından yapılabilir. Adım adım talimatlar ve bizim gibi profesyonellerden bol miktarda tavsiye alacaksınız. Daha önce hiç boya yapmamış olsanız bile, bu makale size süreç boyunca rehberlik edecek ve yeni başlayanlar için bile çok kolay hale getirecektir.

Fayans üzerine boya olur mu?

Banyonuzdaki, mutfağınızdaki fayansları boyayabilirsiniz. Fayanslar parlak ve kaygan olsa da, doğru boya ve boyama tekniği ile fayanslarınızın üzerini boyayabilir ve yıllarca kullanabilirsiniz. Önemli olan tek şey doğru teknik ve doğru boyadır.

YAZI ARASI REKLAM ALANI

Fayans boyama, trendinin artması, boya şirketlerini fayanslar için özel boya üretmeye yöneltmiştir. Bu boyalar kolayca uygulanabilir, ancak duvarlarda kullanılan boyalardan daha güçlü ve daha dayanıklıdır.

Sizlere piyasada ek çok tüketilen 2 adet fayans boyasını önereceğim.

Fayans boyasi

Dryfix fayans Boyası iki bileşenli yapısı ile boyama sonrası sert ve dayanıklı bir yüzey sağlar. Dryfix Fayans Boyası kokusuzdur, bu da ekstra bir temizlik yapmanıza gerek kalmayacağı anlamına gelir. Dryfix fayans boyası renkleri olarak sadece beyaz renk vardır, ilerleyen zamanlarda renk çeşitleri mevcut olabilir. Fiyat ve detaylı ürün bilgisi almak için buraya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

polisan fayans boyasi

Polisan PROF P-CS 2K, eski, yıpranmış banyo ve mutfak seramiklerinin ekonomik olarak yenilenmesi için üretilmiş iki komponentli seramik boyasıdır. Ürünün uygulaması kolay, çok dayanıklı ve suya karşı yüksek dirençlidir. Mutfaklar, banyolar, zeminler için mükemmeldir. Renk çeşitleri olarak beyaz ve siyah mevcuttu. Fiyat ve detaylı ürün bilgisi almak için buraya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Fayans hangi boya ile boyanır

Fayans hangi boya ile boyanır, Fayans boyama söz konusu olduğunda, en iyi fayans boyası‘nı seçme süreci oldukça ürkütücü olabilir. Diyelim ki fayanslarınızı seçtiniz, ancak şimdi fayansları boyamak için hangi boyaları kullanacağınızı seçmeniz gerekiyor. Birçok fayans boyası türü olduğunu hatırlıyorsunuz, peki hangisi en iyisi? Aşağıda, seçim sürecinizde size yardımcı olacak bazı ipuçları ve püf noktaları yer almaktadır:

Bir diğer seçenek ise Multisurface akrilik boyalar, evinizde, ofisinizde bir çok yüzeyi boyamak için kullanılabilir. Bu boyalar faklı ton ve renk seçenekleri olduğundan mobilyalarınızı, duvarlarınızı, kapılarınızı boyama yapabilirsiniz. Multisurface akrilik boyaları mutfağınızdaki, lavabonuzdaki ve banyonuzdaki fayanslarda bile kullanabilirsiniz.

fayans boyasi cesitleri
Fayans üzerine boya olur mu?

Fayans boyası çeşitleri

Fayansı boyamak için kullanabileceğiniz birkaç farklı boya çeşidi vardır. Aşağıda sıralayacağım ürünleri güvenle kullanabilirsiniz.

Yukarıda sıraladığım ürünlerden herhangi birini kullanabilirsiniz. Yalnız dikkat etmeniz gereken önemli bir ayrıntı var. Silinebilir olması için ve darbeye, sürtünmeye, temizlik kimyasallarına çokça maruz kalan yüzeylerde, boyayı korumak için boyadan sonra aşağıdaki ürünlerden birini kesinlikle kullanmanız gerekir.

Dry Fix Glassy100

DryFİX GLASSY 100 bu ürün çift bileşenli sıvı cam dır. Bu ürünün artısı çift bileşenli olmasında dolayı çizilmelere ve darbelere karşı daha güçlüdür. Bu ürünü kullanmak ciddi bir bilgi ister bu yüzden buraya tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Parke cilası

Polisan marka bu ürün tek bileşenli parlak poliüretan vernik, bu ürünü aynı zamanda seramik üzeri boya yapanların tercihidir, parkenizi boyadıktan sonra bu ürünü vurabilirsiniz. Su bazlıdır kokusuzdur. Bu ürünü sürdüğünüzde yüzey çok parlak olacaktır bunu göz önünde bulundurunuz. 2 gün kuruma süresi vardır ve 7 gün tam kemikleşme süresi vardır 7 gün boyunca parkelerinize sert bir cisim ve sert darbeler, temizlik kimyasalları ile temizlenmemelidir.

fayans boyası nasıl yapılır

Diğer bir seçenek ise yine polisan marka bu ürün çift bileşenli sıvı cam dır. Aynı şekilde bu ürünü de kullanabilirsiniz. Bu ürünün artısı çift bileşenli olmasında dolayı çizilmelere ve darbelere karşı daha güçlüdür. Bu ürünü kullanmak ciddi bir bilgi ister bu yüzden buraya tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Fayans üzerine boya olur mu?

Fayans yağlı boya ile boyanır mı

Evet, fayansları yağlı boya ile boyayabilirsiniz. Yağlı boyalar çok fazla koku yayar ve koku günlerce, bazen haftalarca kalır. Eğer dışarı çıkıyorsanız, bu bir sorun değildir. Ancak iç mekandaysanız ve pencereleri açamıyorsanız, böyle bir ortamda tam zamanlı boya yapmak sağlıklı değildir. Ayrıca beyaz yağlı, yağ bazlı olduğu için boya çok çabuk sararır ve kötü bir görüntü oluşturabilir.

Uzun ömürlü bir etki sağlamadığı için fayanslarınız yağlı boya ile boyamanızı önermiyoruz. Bunun yerine, mükemmel dayanıklılık ve renk seçimi sunan akrilik boyalar kullanmanızı öneririz. Size tavsiyem yağlı boyaları bu tür boyamalar için aklınızdan çıkartın artık yeni nesil boyalar çevreye ve insan sağlığına zararı olmayan kimyasallar ile üretilmektedir. Bu yüzden doğamızı ve kendi sağlığımızı korumak için bunu bir görev haline getirelim hep birlikte. Soru ve yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaplama mobilyalarınızı boyamak hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Yukarıda gösterilen ürünler uzmanlar tarafından yazılmıştır. Verilen bilgiler, ürün bilgileri, uygulama hataları veya diğer anlaşmazlıklarla ilgili herhangi bir anlaşmazlıktan web sitemiz sorumlu değildir.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.