Hazır derz dolgu

19.12.2022
1.380
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-

Hazır derz dolgu nasıl yapılır.

Hazır derz dolgu
REKLAM ALANI

Hazır derz dolgu macunu amatör kullanıcılar için üretilmiştir. Kullanımı çok kolay olduğundan, henüz öğrenme aşamasında olan kişiler için en iyi ürünlerden biridir. Doğru uygulandığında, derzleriniz için uzun ömürlü su geçirmez bir çözüm sağlayacaktır.

Hazır derz dolgu macunu, duvarlarda bile fayanslar arasındaki derzlerde kullanılabilen bir bileşiktir. Genellikle macun tipi tüplerde satılır. Evinizde, yer ve duvar karoları arasındaki boşlukları, hatta duvardaki çatlakları doldurmak için hazır derz dolguları kullanabilirsiniz.

hazir derzmatik
Hazır derz dolgu

Hazır derz dolgu nerelerde kullanılır?

Hazır tüp şeklindeki derz dolguları tüm seramik aralarında ve duvardaki ufak çaplı deliklerde kullanabilirsiniz. Yalnız eski derzleri kazımadan üzerine hazır derz dolgusunu vurmayın yapışma özelliği olmadığından dolayı tutunma sağlamayacaktır.

YAZI ARASI REKLAM ALANI

Hazır derz dolgu uygulaması

Hazır derz dolgu macunu nu uygulamadan önce derz kazıma aparatı ile derzleri kazıma yapmamız gerekir. Oluşan derz kumlarını ve tozlarını süpürge makinası ile alalım ve ardından macunun ağzındaki ucu derz aralığı kadar keselim. Macunumuzu sıktıktan sonra genelde yanında gelen derz düzleme aparatı ile derzimizi düzleyelim. 2-3 saat sonra etrafını temizleyebiliriz, 24 saat sonra tam kuruma-kemikleşme gerçekleşir. Eğer ben taşırabilirim derseniz derz aralarına kağıt bant çekebilirsiniz.

Hazır derz dolgu uygulaması

Derz dolgusu neden çatlar

Daha iyi bir sızdırmazlık etkisi için derzin genişliği 5 mm’den fazla olmamalıdır. Bu genişlik çok fazla olursa derz dolgu macunu çatlayabilir ve yüzeyde nem olmadığından emin olun.

Tavan rutubeti nasıl önlenir makalemizi incelediniz mi ? Buraya tıklayarak bakabilirsiniz.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.